Jak uczyć o smogu?

nauczycielka
  • Krakowski Alarm Smogowy to ruch społeczny, który powstał w odpowiedzi na dramatyczną jakość powietrza w Krakowie. Docierały do nas informacje, że oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem spośród miast europejskich. Działania miasta w zakresie poprawy jakości powietrza wydawały nam się niewystarczające.

  • Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć akcje budowania świadomości wśród mieszkańców. Zdawaliśmy sobie sprawę, że tylko presja obywateli skłoni władze miasta i województwa do podjęcia efektywnych działań...

  • Jesteśmy mieszkańcami, którzy chcą żeby powietrze w Krakowie było bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi! Naszym celem jest doprowadzenie jakości powietrza w Krakowie, w perspektywie kilkuletniej, do stanu zgodnego z prawem i bezpiecznego dla zdrowia mieszkańców Krakowa i Małopolski.

  • Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i mieszkanek Krakowa władze miasta i województwa zaczynają podejmować coraz więcej działań, których celem jest ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Podjęte zostały uchwały antysmogowe dla Krakowa i Małopolski, dzięki którym ruszyła wymiana starych pieców i kotłów. W centrum Krakowa ograniczany jest ruch samochodowy - w zamian rośnie oferta transportu publicznego.

  • Razem z innymi alarmami smogowymi założyliśmy Polski Alarm Smogowy, bo nie tylko Kraków i Małopolska mają problem ze smogiem. Chcemy żeby powietrze było czyste w całym kraju!