informacje dla dzieci

mama
 • aktualna jakość powietrza


  Pamiętaj, że w okresie, kiedy szczególnie jesteśmy narażeni na złowrogie działanie smogu, ważne jest, aby codziennie sprawdzać aktualną jakość powietrza. Ja, mama Mani i Igiego, wraz z moimi dziećmi, polecamy Ci stronę internetową Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, na której znajdziesz aktualną mapę monitoringu jakości powietrza:
  http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

 • aplikacja SmogoSmok


  Jeśli posiadasz smartfon, albo tablet, warto ściągnąć na niego aplikację, dzięki której będziesz mógł/mogła w każdej chwili sprawdzić aktualne dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza w Twojej okolicy. Polecam aplikację, z której często korzysta moja rodzina, a najbardziej Mania i Igi, a znajdziesz pod tym linkiem..

 • kalkulator smogowy


  Wiesz już, że smog zawiera w sobie rakotwórczy benzo(a)piren. Jeśli chcesz wiedzieć, ile jest go w powietrzu w Twojej okolicy i ile tej substancji, która również zawiera dym papierosowy, trafia do Twoich płuc, możesz to obliczyć. Skorzystaj z naszego kalkulatora. Omni Calculator to narzędzie, które pokazuje stężenie benzo(a)pirenu przeliczone na ilość papierosów z tą rakotwórczą substancją . Klikając tu, możesz sprawdzić i przeliczyć, ile papierosów "wypalasz" oddychając zanieczyszczonym powietrzem.